48حضرت سلمان در مدائن که بود خبر آمد سیلاب در راه است. مردم، مضطرب شدند عده ای گریه و زاری می کردند. اما این بزرگوار یک مطاره(مشک آب)، یک پوست و یک کاسه داشت. برداشت و گفت: بیایید مثل من به بالای کوه برویم. گفتند: ما با این همه اثاثیه نمی‌توانیم مثل شما به این زودی خودمان را نجات دهیم. در حال بالا رفتن، می گفت: «إِذَا قِیلَ لِلْمُخِفِّینَ جُوزُوا وَ لِلْمُثْقِلِینَ حُطُّوا؛ زمانی که به سبکباران گفته می‌شود رد شوید و حرکت کنید و به سنگین بارها گفته می‌شود بمانید. (قسمتی از مناجاتی است که در مسجد زید خوانده می‌شود.) بحارالأنوار ج : 28 ص : 259» الآن است. سعی کنید سبکبار باشید. دورتان را زیاد شلوغ نکنید، قیامت هم همین است. وقتی ندا می‌رسد که سبکبارها بروند و سنگین بارها بمانند. آیا من از سبکباران هستم یا از سنگین بارها؟ 
برادرها! همه ما بدون تعارف سنگین باریم. این علائقی که داریم و گناهی که روی دوشمان داریم بارمان را سنگین کرده است. دعا کنید خداوند پرونده‌های گذشته ما را بایگانی کند و یک پرونده جدیدی برای ما باز نماید. به جان امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) قسم! اگر کسی از عمق دل این دعا را بکند ممکن نیست خدا ردش بکند.
کانال رسمی آیت الله ناصری در سروش
@naseri_ir

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

موتور اندو دستگاه روتاری خرده فروشی میلاد تولیدی پیراهن مردانه لورنزو & پارادایس ۱۷ شهریور مشهد آسمانم هر چی بخوای هست بهترنی انواع قهوه سبز سهله فرهنگی metal bearing China اوراسیا Food container - vstimlsystem.com